Orange Blue

Dijital pazarlamayı en etkili bir biçimde kullanmayı sağlayarak doğru hedef kitleyi belirleyip
doğru dijital kanallar ile markanızın büyüme stratejisi belirlemenizi sağlıyoruz.

Growth Marketing Nedir ?

Geleneksel Pazarlamadan Farkı Nedir ?

Geleneksel pazarlama yönteminde kararlarının çoğu geçmiş deneyimlere veya içgüdüsel duygulara dayanıyordu. Fakat bu tür karar alma yöntemleri değişen ve gelişen teknoloji dünyasıyla yerini veriye dayalı kararlar vermeye bıraktı.  

Büyüme odaklı pazarlama stratejisi ile dijital kanallar ile işinizin büyümesini sağlamak temel hedeftir. İşin büyümesinin önündeki engelleri tek tek tespit edip bunları ortadan kaldırarak sürekli verimliliği ve karlılığı arttırmaktır. Temel olarak veriyi analiz etme , test etme  ve ölçümleme aşamalarını barındırır. Bu aşamalardan sonra en doğru ve işe yarar pazarlama stratejileri belirlenip sürekli değerlendirme ve analiz döngüleriyle büyüme oranları izlenir.

Growth Funnel ile geleneksel pazarlama hunisine katmanlar ekleyip uçtan uca bir çözüm sağlamaktadır.  Bu funnel ile müşteri hedef kitlesi iyi belirlenip, müşteri hareket alanlarını analiz edip, müşteriye dönen ziyaretçi sayısını arttırıp sadık müşteriler yaratmak ve yeni potansiyel müşteri referansları elde ederek karlılığı sürekli kılmak gerekmektedir.

Dijital pazarlama dijital olarak uygulanan tüm pazarlama stratejilerini içerir, SEO, e-posta, PPC , reklamlar vs gibi. Büyüme pazarlaması ise veri analizine, test etmeye ve optimizasyona odaklanır. Büyüme pazarlaması bir çok taktiği bünyesinde barındırır ancak odak noktası dönüşüm hunisi boyunca ölçülebilir işletme büyümesini sağlamaya odaklanır.

Growth Marketing Stratejisinin Sağladığı Faydalar Nelerdir ?

• Pazara hızlı giriş sağlanması

• Yatırım Getirisi 

• Dönüşüm hunisindeki aşamalara bağlı olarak hedef kitleyi daha iyi tanıma ve duygusal bağ kurma 

• Sadık müşteriler kazanarak sürdürülebilir bir büyüme sağlamak

Growth Marketing Stratejisinin Temel Bileşenleri Olarak Verdiğimiz Hizmetler :

Sosyal Medya Pazarlaması

Ürün ya da hizmetin, sosyal ağlar üzerinde belirli strateji ve kanalların belirlenip hedef kitleye ulaşması için uygulanan stratejilerin tamamıdır.

SEO Kampanyaları

SEO, yani arama motoru optimizasyonu; bir web sitesinin organik görünürlüğünün iyileştirilmesi için arama motoru algoritmasına uygun yapılan çalışmaların tümüdür. İşletmelerin büyümesi ve arama motorlarında görünür olması organik büyümeye katkı sağlayarak marka bilinirliğini arttırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda web sitenizde yer alan form, mail veya telefon yoluyla iletişim bilgilerini bırakmasına sağlanan dönüşüm ile ‘lead’ (potansiyel müşteri) yaratma stratejileri de belirlenebilir.

Video Marketing

Müşteri ilişkilerini iyileştirmekten, marka bilinirliğini arttırmaya ürün ve hizmetlerinizi tanıtmaya, etkinlikleren kampanyalara kadar uzanan süreçte kullanılır. Hedef kitle ile etkileşime girmeye olanak tanıyıp ürün, hizmet ya da kampanyanın hızlı bir etkileşimle tanıtılmasını hedeflemektedir.

A/B testi

İşletmelerin iki varyasyon arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları incelemesine olanak tanır. İster belirli bir pazarlama stratejisi, kanal veya içerik türü için A/B testi olsun, hangi varyasyonun neden daha iyi performans gösterdiğini anlamaya yardımcı olur. A/B testi yapmadan önce ilk belirlenmesi gereken problemin ne olduğunun önceliklendirilmesi. Sosyal medya reklamları, landing page, e-posta pazarlaması gibi birden çok kanalda A/B testi yapılabilir. Sürekli tekrarlanan. Bu testler sonucunda elde edilen veriler ile kullanıcının ilgi alanları belirlenip bu doğrultuda yeni kişiselleştirilmiş kampanyalar hazırlayabilirsiniz. 

İçerik Pazarlaması

Markanızın sayfasına ziyaretçi çekmek ve iletişim kanallarını güçlendirmek adına hedef kitleye yönelik doğru ve etkili içerik stratejileri oluşturma. Okuyucuları potansiyel müşterilere dönüştürmek için güçlü harekete geçirici bir mesaj eklemek önemlidir. Aynı zamanda içeriğin amacına uygun hale getirilmesi ve farklı mecralarda paylaşılması gerekir.

E-posta pazarlaması

Müşteri Deneyim yolculuğunda kullanılan en yaygın yöntemlerden bir tanesidir. Özellikle müşteri satın alma kararlarını B2B sektöründe çok uzun zaman alabilir. Bu nedenle elde edilen leadleri sadık müşterilere çevirebilmek için e-posta pazarlamasını kullanabilir ve ‘qualified lead’ elde edebilirsiniz.